Populaire solo-cantate bij Cantate op de Brink

Intieme en ingetogen muziek. Géén koor, slechts enkele muziekinstrumenten, één solist. En toch één van de meest populaire cantates van Johann Sebastian Bach.

De cantate ‘Ich habe genug’ (BWV 82) is bijzonder geliefd, onder meer vanwege de aria 'Schlummert ein'. Anna Magdalena, Bachs vrouw, noteerde deze aria in haar boekje met favoriete werken. Kom deze intieme muziek ervaren bij Cantate op de Brink op zaterdagmiddag 11 maart in de Grote Kerk Hilversum. Aanvang 16u30.

Cantate 82 is opgebouwd als een Italiaanse cantate: drie aria’s en twee verbindende recitatieven. Deze solocantate is een van de meest uitgevoerde cantates. Bach was zelf ook bijzonder tevreden over deze cantate, getuige het feit dat hij meerdere versies van deze cantate heeft geschreven.

Bas solist
De bas Robbert Muuse is de enige vocale solist in deze Hilversumse uitvoering op 11 maart. Eveneens een belangrijke rol heeft hoboïst Frank van Koten. Machteld van Woerden verzorgt een korte toelichting op deze kenmerkende cantate.

Zie voor meer informatie: www.cantateopdebrink.nl of facebook.com/cantateopdebrink.

Zaterdag 11 maart  – Cantate ‘Ich habe genug’ (BWV 82) van J.S. Bach – Grote Kerk op de Kerkbrink in Hilversum – 16u30 tot 17u15 – toegang vrij, collecte na afloop. Meer informatie op www.cantateopdebrink.nl.